Čistenie lapača tukov
Košický a Prešovský kraj

Čo je lapač tukov a prečo sa musí čistiť?

Lapač tukov je zariadenie, ktoré zachytáva jedlé oleje a tuky smerujúce do kanalizácie. Najčastejšie sa využíva v reštauráciách, školských jedálňach, hoteloch, podnikoch na spracovanie mäsa a podobne. Tuk či olej z kuchynskej prevádzky sa v lapači zachytí a tým sa predchádza jeho úniku do kanalizácie, kde by mohli byť napr. príčinou jej nepriechodnosti.

Upchatý lapač tukov sa prejavuje slabým alebo dokonca žiadnym odtokom v kuchyniach, následkom čoho sa kuchyňa stáva nefunkčnou. Z tohto dôvodu je nutné lapač pravidelne vyprázdňovať a čistiť, a to niekoľkokrát do roka.

Lapač tukov dôkladne vyčistíme

Kontrakt JMV je vám k dispozícii ako pre pravidelné preventívne čistenie, tak pre prípad upchatého lapača.

Zabezpečíme vozidlo, ktoré lapač tukov vyprázdni a odpad z neho odnesie na zneškodnenie namiesto ekologickej likvidácie. Využívame na to špeciálne cisternové vozidlá (typu CAPT 12 a Kaiser) s kapacitou na prevoz odpadu až  12 m3.

Ak nastane prípad, že lapač je naplnený dlhší čas, tuk v ňom stvrdne. Aj s takouto situáciou si bez problémov poradíme. Pristavíme vozidlo, ktoré tento tuk rozstrieka vysokým tlakom vody, aby bolo možné ho odsať. Toto vozidlo zároveň vystrieka aj steny lapača tukov a dokáže prečistiť prítokovú i odtokovú kanalizáciu lapača. V prípade potreby a záujmu radi dočistíme aj samotný lapač napr. zoškrabaním nečistôt.

Po našom odchode bude váš lapač čistý, prázdny a pripravený na ďalšie použitie. O odvoz a likvidáciu odpadu z lapača sa postaráme.

Skvelé ceny na čistenie lapačov

Cena, ktorú si za čistenie lapačov účtujeme, sa líši podľa veľkosti lapača, prístupu k nemu, vzdialenosti k miestu ekologickej likvidácie odpadu a ďalších faktorov. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať a po konzultácii pre vás radi pripravíme cenovú ponuku.

Lapače tukov čistíme na území celého východného Slovenska

Košický kraj:

Košice – Michalovce – Spišská Nová Ves – Trebišov – Rožňava – Moldava nad Bodvou – Veľké Kapušany – Krompachy – Sečovce – Kráľovský Chlmec – Sobrance – Gelnica – Dobšiná – Medzev – Strážske – Čierna nad Tisou – Spišské Vlachy

Prešovský kraj:

Prešov – Poprad – Humenné – Bardejov – Vranov nad Topľou – Snina – Kežmarok – Stará Ľubovňa – Levoča – Sabinov – Svidník – Stropkov – Svit – Spišská Belá – Lipany – Medzilaborce – Veľký Šariš – Giraltovce – Vysoké Tatry – Spišské Podhradie – Hanušovce nad Topľou – Podolínec – Spišská Stará Ves

Naši spokojní zákazníci

5/5

„Firma Kontrakt JMV s.r.o. v našej Základnej škole, Bukovecká 17, Košice pravidelne čistí kanalizáciu, vykonala mnohé opravy na kanalizačných prípojkách, lapača tuku, rozvodov studenej vody. Rovnako pohotovo riešila mnohé havarijné stavy na značne opotrebovaných kanalizačných prívodoch. Seriózne jednanie majiteľov a podrobné vysvetľovanie vzniknutého problému aj nám, ktorí máme pedagogické vzdelanie, nás presviedča, že sme nám zverený majetok odovzdali do rúk odborníkom, ktorí nachádzajú reálne riešenia.

Svoje práce zrealizovali vždy v požadovanej kvalite, primeranej cene a k spokojnosti objednávateľa.“

PaedDr. Zuzana Zajacová

Riaditeľka školy

Základná škola, Bukovecká 17

Košice

Prečo si vybrať práve Kontrakt JMV?

rychle-riesenie_120_70
Rýchle riešenie vašich problémov

Sme k dispozícii NONSTOP. Neváhajte nás kontaktovať hneď, ako objavíte problém. 

moderna-technika
Kvalitná a moderná technika

Investujeme nemalé čiastky, aby naše vozidlá a technika boli pripravené poradiť si s akýmikoľvek situáciami.

skusenosti
Dlhoročné
skúsenosti

Poskytujeme služby v oblasti kanalizácií, potrubí a odpadu už od roku 1993 a za ten čas sme pomohli tisíckam zákazníkov.

pomer-cena-vykon
Skvelý pomer ceny a výkonu

Poskytujeme kvalitné služby za veľmi rozumné ceny. O nákladoch vždy informujeme vopred.